Shperndaje në Facebook.

A e dini sa paguhej Zidane te Reali?

9 milionë euro, kaq paguhej Zidane në vit nga Real Madridi.
Zinedine Zidane edhe zyrtarisht është larguar nga Real Madridi pas 878 ditëve, ku fitoi 9 tituj, veçuar tri Liga të Kampionëve me radhë, duke shkruar histori.

Pas triumfit në vitin 2016 e 2017 në Champions League, mediat raportojnë se Real Madridi ia kishte përmirësuar kushtet ekonomike trajnerit francez.

Nga 5 milionë, ai sezonin që lamë pas, ku fitoi sërish Ligën e Kampionëve, merrte 9 milionë euro në vit, trajneri i pestë më i paguar në botë.

Zizu e mbylli epokën me Realin me 9 trofe; 1 La Liga, 3 Champions League, 1 Superkupë të Spanjës, 2 Superkupa të Evropës dhe 2 Kupa të Botës për Klube – trajneri i dytë më i suksesshëm në histori të Real Madridit, pas Miguel Muñoz (14 trofe).

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close