Shperndaje në Facebook.

Adoleshentja shqiptare zhduket në rrethana misterioze, familja ngre alarmin

Një adoleshente shqiptare nga Mirdita është zhdukur në rrethana misterioze para pak ditësh në Kildare të Irlandës.

Vajza e quajtur Olta Dodaj, e cila është vetëm 17 vjeç ka humbur kontaktet me familjen e saj pasi është zhdukur nga shtëpia ku jetonin prej ditës së mërkurë.

Askush nuk di gjë për vendndodhjen e saj, ndërsa familja, policia dhe mediat irlandeze kanë ngritur alarmin për zhdukjen e vajzës.

17-vjecarja është parë për herë të fundit rreth orës 14:45 të 11 prillit, në Newbridge.

Policia irlandeze, apo siç njihet ndryshe Gardaí ka bërë apel për ndihmë edhe në komunitetin shqiptar që ndodhet në zonë.

Vajza përshkruhet rreth 165 centimetra e gjatë, me flokë të gjatë kafe dhe sy kafe.

Në momentin kur është ka humbur kontaktet ajo ka qenë e veshur me një xhaketë rozë, xhinse të zeza dhe atlete gri.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close