AktualiteteRakia e hashashit, shpikja e re e shqiptarëve

Rrugët e trafikimit të kanabisit nga Shqipëria në Europën Perëndimore duket se përherë e më shumë po ngushtohen. Kjo i ka detyruar shqiptarët të krijojnë mënyra të reja dhe alternative të përdorimit të kësaj bime….


Kaos në Kuvend, arrestohen 5 deputetë shqiptarë

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, kanë hedhur për herë të katër gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, duke e kthyer seancën për Demarkacionin në një kaos të vërtetë. Sipas mediave kosovare, ata janë nxjerrë nga Kuvendi…