Shperndaje në Facebook.

Djali shkon t’i kërkojë vajzës dorën për fejesë, por babai i saj dhe vëllezërit i nxjerrin sytë (Foto)

Nuk e kishte menduar se e gjitha kjo do perfundonte shume keq. Nje djale i ri, qe dashuronte nje vajze, ka marre guximin qe t’u kerkoje dorën prinderve te vajzës, , por pergjigja qe ka marre ky djale pakistanez është dhuna barbare.

E nga kush? Si gjithmone! Nga babai dhe vëllezërit e mëdhenjt të vajzes.

Djalit i kane nxjerre madhe edhe sytë. Abdul Baqi, 22 vjeç i kishte treguar familjes për vajzën që dashuronte dhe u tha se donte të fejohej, por kërkesa tërboi babanë e tij 70-vjeçar Dost Muhammadin dhe katër vëllezërit, Abdul Ghani, Abdul Sattar, Abdul Rehman dhe Abdul Karim.

Ata e futën në një dhomë, e dhunuan dhe i nxorrën sytë me lugë dhe thikë. Madje ata e mbyllën nënën e tij në një dhomë tjetër, në mënyrë që mos të ndërhynte.

Duke folur nga spitali, i riu u shpreh i tramatizuar se: Unë u rrëfeva se dua të martohem me të dashurën, babai fillimisht pranoi, por më vonë më mbylli në një dhomë dhe filloi të rrihte. Pasi më nxori njërin sy iu luta të ndalonin, por nuk patën mëshirë.”

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close