Shperndaje në Facebook.

Duart e një 46 vjeçareje dukeshin si të një 70 vjeçareje derisa zbuloi SEKRETIN për të patur duar më të bukura

Ekspertët thonë se shenjat e para të plakjes ndodhin në duart tona. Ne i përdorim ato çdo ditë dhe kjo është ndoshta shkaku kryesor. Lëkura në duart tona është shumë e hollë dhe e ndjeshme, por vetëm me një përpjekje të vogël mund ta riktheni rininë në duart tuaja! Këtu, ne do të ju paraqesim disa përbërës natyral që do t’ju ndihmojnë:

Vezë
Sipas ekspertëve, ky ushqim ndihmon për të rivendosur elasticitetin. Një recetë thotë të merrni të bardhë veze me një lugë gjelle mjaltë. Pastaj lyeni duart dhe lereni të thahen. Lani me sapun dhe ujë.
Patate
Vloni disa patate dhe copëtojini duke përdorur pirun. Shto 2 lugë vaj ulliri, mjaltë dhe qumësht dhe vendoseni këtë përzierje në frigorifer. Aplikoni përzierjen në duart tuaja 2-3 herë në javë dhe lereni të qëndrojë për rreth 15 minuta. Lani me sapun dhe ujë.
Vaj trëndafili i egër
Vaj trëndafili i egër do t’ju ndihmojë të ktheni elasticitetin dhe forcën e duarve tuaja. Masazhojini duart tuaja çdo ditë dhe relaksohuni.
Limon dhe sheqer
Shtrydhni gjysmën e limonit dhe përziejeni me 2 lugë sheqer. Fërkoni këtë përzierje në duart tuaja për të përmirësuar mikrocirkulimin. Lani me sapun dhe ujë të ftohtë.
Vaj bajame
Lyejini duart në disa pika vaj bajame dhe pastaj vendosini në ujë të ftohtë për rreth 5 minuta. Pas kësaj, aplikoni kremin e duarve. Vendosni dorashka pambuku në duart tuaja dhe mbajini gjatë natës. Në mëngjes, do të mbeteni të habitur nga rezultatet dhe duart tuaja do të jenë plotësisht të hidratuara. Të njëjtën gjë mund të bëni me vazelinën.

Mos i hani thonjtë sepse kjo ndikon në lëkurën e duarve dhe ngadalëson rritjen e thonjve që i bën duart tuaja të duken më të vjetra. Shmangni përdorimin e ujit shumë të nxehtë, lajini duart me ujë të vakët ose të ftohtë. Gjithmonë vishni doreza kur është ftohtë jashtë! Duart tuaja janë më të prekshmet.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close