Shperndaje në Facebook.

E rrallë/ Lind foshnja me “këmishë” në maternitetin e Tiranës (Foto)

Të gjithë kemi dëgjuar për legjendën e fëmijëve të lindur me këmishë, të cilët thuhet se kanë shumë fat në jetë.

Një fenomen i tillë ka ndodhur dje në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë, ku një foshnjë ka lindur me këmishë.

Fëmijët që lindin me këmishë janë një fenomen shumë i rrallë dhe mund të ndodhë 1 në 80 mijë lindje.

Lajmin e ka bërë të ditur doktoresha Anika Dokle, përmes një statusi në Facebook, ndërsa poston edhe foton e fëmijës, i shfaqur ende brenda qeskës amniotike, e njohur ndryshe si “këmishë”.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close