Shperndaje në Facebook.

HARTA/ Nesër rikthehen reshjet, ja zonat me më shumë shi

Sot pasdite (e diel, dt.15) dhe nesër (e hënë, dt.16) priten reshje të dobëta, kurse në pjesën verilindore lokalisht deri mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit sipas IGJEUM, pritet të arrijnë:

Në bregdet: 17/ 23 °C

Në vendet e ulëta: 19 / 22 °C

Në vendet malore: 11 / 18 °C

ERA

Sot pasdite (e diel, dt.15) dhe nesër (e hënë, dt.16), pritet të fryjë erë e lehtë deri mesatare në bregdet.

ZJARRET NË PYJE

Sot pasdite (e diel, dt.15), pritet nivel rreziku “I MODERUAR” në qarqet Tiranë, Elbasan, Fier dhe Vlorë. Nesër (e hënë, dt.16), pritet nivel rreziku “I ULËT” në qarqet Shkodër, Durrës, Lezhë, Berat dhe Gjirokastër. Pjesa tjetër e territorit do të kalojë në nivelin “S’KA RREZIK” (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close