Shperndaje në Facebook.

Ja si largohen shenjat e fytyrës me anë të qumështit

Kjo maskë është shumë efikase për eleminimin e akneve edhe shenjave të fytyrës. Sigurisht, ju duhet të përdorni edhe kremrat hidruatues apo larësat e fytyrës të cilat ju ndihmojnë në eleminimin e problemeve. Më poshtë keni maskën me qumësht që bën mrekulli për lëkurën tuaj:

Përbërësit:

-1/2 lugë kripë

-2 lugë qumësht

Përgatitja:

-Në një enë të vogël hidhni gjysmë lugë kripë dhe sipër shtoni qumështin. Përziejeni mirë derisa të tretet kripa dhe të krijohet një masë homogjene e njëtrajtshme.

-Aplikojeni me kujdes në fytyrë duke shmangur zonën e syve, sepse kjo zonë është shumë e ndjeshme dhe për këtë kemi maska të tjera që duhen aplikuar.

-Këtë maskë mbajeni për 10 minuta dhe pastaj shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Do shihni që aknet dhe njollat dhe ju pakësohen, sepse kripa desinfekton fytyrën. Maskën aplikojeni një herë në javë, për dy muaj rresht.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close