Shperndaje në Facebook.

Ju bezdisin qimet në fytyrë? Ne kemi zgjidhjen për këtë problem

Maskë me xhelatin

Një nga mënyrat më të mira për të hequr qafe qimet të buzëve.

Ju duhet 1 lugë gjelle xhelatinë, 1 ½ lugë gjelle qumësht, spatula druri, 2 pika vaj esencial livando (opsional).

Përzierni të gjithë përbërësit në mikrovalë për 10 sekonda. Pasi të ftohet, përdorni një shkop apo spatula druri për të aplikuar atë në buzën tuaja të sipërme. Kur maska të thahet, hiqeni atë dhe do shikoni rezultatet.

Shmangni përdorimin e kësaj maskë pranë syve tuaj, si dhe afër vetullave

Metoda Ubtan

Ju duhet kos, miell qiqrash, shafran. Kombinoni sasi të barabartë të këtyre përbërësve në një tas, përziejini mirë dhe masazhoni buzën tuaja të sipërme. Pas 15 – 20 minuta, kur të jetë e thatë, fshijeni në drejtimin e kundërt të rritjes së qimeve derisa të hiqet tërësisht nga lëkura juaj. Lajeni lëkurën me ujë të ftohtë.

Me të bardhë veze

Ju duhet 1 e bardhë veze, pak miell misri, disa lugë sheqer. Përzieni me të bardhën e vezës, misër dhe sheqer. Përzijeni mirë para se ta aplikoni në pjesën e sipërme të buzës dhe lëreni të thahet. Pas 30 minutash, hiqeni butësisht. Pasta e bardhë e vezës zbardh lëkurën tuaj. Kjo e ndihmon të zvogëlojë qimet në fytyrë.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close