Shperndaje në Facebook.

Ju kanë thënë të mos hani darkë se shëndosheni? Nuk do e besoni këtë që do ju tregojmë

Edhe konsumimi i vaktit te darkes ka benefitet e tij dhe ky vakt nuk mund te menjanohet, pavaresisht se mund tju kene thene se ju shendosh.

Kombinimi i duhur i ushqimeve ju jep një darkë të shëndetshme dhe të shijshme.

Ja cilat janë kombinimet perfekte për një darkë të shijshme që nuk na shton kile:

Vezë + spinaq + fasule
Fasule të zeza+ brokoli+ oriz kaf
Waffle + gjalp kikiriku+blueberries
Peshk+karota+bizele
Domate + borzilok + mocarela
Lakër e bardhe + avokado + fileto pule
Është e rëndësishme që darka të konsumohet përpara orës 20.00 në mënyrë të atillë, që organizmi të ketë kohën ë mjaftueshme për të kryer proçesin e tretjes.

Kombinimet e sipërpërmendura përveçse janë tepër të shijshme, janë edhe shumë të shëndetshme.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close