Shperndaje në Facebook.

Kush është qytetari nga Lezha që dhuron shtëpinë 2 katëshe për 6 vajzat jetime nga Kukesi nëse duan të jetojnë në Lezhë

Rasti i 6 vajzave jetime nga Kukesi na ka prekur te gjitheve pasi eshte me te vertete nje histori teper e trishte.

Shume njerez jane sensibilizuar per ti ndihmuar ku nje nisme te tille e mori edhe Noizy per grumbullimin e 40.000 eurove.

Te shumte kane qene edhe ato te cilet nje status apo nje dedikim e kane bere edhe per te rene ne sy.

Por ky nuk eshte rasti i Arben Fushes nje qytetari nga Lezha i cili banon ne Kryqytet. Pronari i disa bizneseve te vogla baba i 5 vajzave eshte prekur nga historia.

Ai duke ndjekur emisionin Opinion ju ka derguar menjehere mesazh duke qene i gatshem te dhuroje shtepine e tij 2 kateshe ne Lezhe e mobiluar totalisht.

Por revolta e tij nuk ka vonuar kur nga televizioni ne fjale nuk i eshte kthyer asnje pergjigje per te marre kontakt me vajzat.

I kontaktuar nga shqiperiaime Arben Fusha eshte shprehur i gatshem te dhuroje shtepine nese ato duan te jetojne ne lezhe.

“Jam i gatshem ta dhuroj nese ato duan te jetojne ketu, shtepia eshte teresisht e mobiluar dhe ne gjendje super te mire. Jam vete baba i 5 vajzave.

Nuk jam ndonje pasanik i madh por e ndjej ta bej nje gje te tille. Une dhe familja ime duam qe edhe ato te kene nje strehe ku te jetojne u shpreh Arbeni”/Shqiperiaime

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close