Shperndaje në Facebook.

Ky përbërës i vetëm mund të heqë në pak minuta të gjitha pikat e zeza dhe aknet nga fytyra juaj

Aknet, njollat ​​e errëta në fytyrë janë disa nga problemet më të zakonshme të lëkurës dhe ne përpiqemi me mjete dhe metoda të ndryshme për t’i hequr qafe ato. Por a keni provuar ndonjëherë pastë dhëmbësh? Kjo tingëllon si një metodë e kotë, por në të vërtetë funksionon mjaft mirë.

Hapa të thjeshtë që ju duhet të ndiqni para se të shkoni në shtrat:

Së pari pastroni fytyrën shumë mirë dhe lëreni të thahet.
Më pas merrni pak pastë dhe aplikojeni në fytyrë dhe tek njollat ​​e errëta. Mos harroni që duhet ta përdorni vetëm në vendet ku keni akne, jo në gjithë fytyrën!
Lëreni gjatë gjithë natës dhe lani fytyrën në mëngjes. Nëse nuk dëshironi ta lini gjatë natës, mund të lani fytyrën pas 30-45 minuta dhe pastaj të aplikoni xhel aloe vera në të gjithë fytyrën tuaj.

Disa masa paraprake që duhet të ndiqni:

Në këtë trajtim duhet të përdorni pastë dhëmbësh cilësore.
Kontrolloni listën e përbërësve për të gjetur nëse përmban sode buke, triclosan, alkool, pirofosfat natriumi, mentol, fluorid, peroksid hidrogjeni ose një kombinim i 2 ose 3 prej tyre

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close