Shperndaje në Facebook.

Ky përbërës krejt i lirë ju heq njëherë e mirë erën e keqe të gojës, 1 minutë pune dhe harrojeni dentistin

Fryma e keqe mund të shkaktohet nga shumë faktorë, duke filluar nga higjiena e dobët deri tek prania e baktereve të caktuara në gojë. Gargarat komerciale shpesh përmbajnë shumë kimikate dhe ngjyra, të cilat mund të shkaktojnë dëme serioze për shëndetin tonë, shkruan ShkodraNews. Pa numëruar alkoolin, i cili mund të sulmojë mishin e dhëmbëve.

Nëse dëshironi të largoni frymën e keqe dhe freskoni gojën natyrshëm, mjeti i mëposhtëm do të jetë për ju.

Është një metodë natyrale që lehtë mund ta përgatisni në shtëpi. Nuk ka efekt sekondar, është e sigurtë dhe nuk sulmon smaltin e dhëmbëve.

Keni nevojë: 2 limona, 1 gotë ujë të ngrohtë, 1 lugë çaji sodë buke dhe gjysmë lugë çaji pluhur kanelle.

Hidhni në një shishe lëngun e dy limoneve, kanellën dhe sodën. Shto ujë të vakët dhe përziejeni mirë derisa të gjithë përbërësit të jenë të integruar.

Përdoreni këtë ilaç për të bërë 2 ose 3 gargara prej rreth 1 minutë secila, shkruan ShkodraNews. Kjo gargarë natyrale eliminon frymën e keqe falë vetive të mëdha antibakteriale të kanellës, të cilat sulmojnë bakteret që shkaktojnë erën e keqe.

Soda gjithashtu ka veti antibakteriale dhe është gjithashtu shumë e dobishme për zbardhjen e dhëmbëve. Lëngu i limonit ka një aromë freskuese dhe gjithashtu ndihmon në eliminimin e frymëmarrjes së keqe.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close