Shperndaje në Facebook.

Mori shqiptarin që t’i punonte ullinjtë, pronari shtanget kur shkon ta kontrollojë

“Punë ka por nuk ka profesionistë” thotë një shprehje e artë që zë kuptim edhe në vendin tonë.
Një ngjarje gazmore i ka ndodhur një pronari shqiptar i cili mori një punëtor për t’i punuar ullinjtë.

Ai e la atë në punë dhe kur u kthye nuk u besoi syve.

Djali ia kishte këputur një sy gjumë gjatë orarit të punës, mbase nga lodhja apo edhe nga vapa.

Pronari e kishte marrë me sportivitet dhe nuk i kishte thënë asgjë pasi punëtori kishte përfunduar vaktin e tij të gjumit.

Ai shkruan:

Prsh, mora nje puntor per punuar ullinjte edhe ika, kur vete e gjej ne gjume ngaqe ne shqiptaret punojm shume…flm nese e postoni anonim se mi la pa punuar fare ”

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close