Shperndaje në Facebook.

Mposhtni plotësisht diabetin me këtë frut. Pa efekte anësore dhe rezultate mahnitëse!

Diabeti është një sëmundje serioze që ndodh kur trupi nuk prodhon më sasi të mjaftueshme të insulinës ose kur qelizat nuk mund ta përdorin atë. Ndikon tek miliona njerëz në mbarë botën çdo vit dhe nuk ka ende një kurë që mund ta zhdukë.

Megjithatë, ekziston një ilaç natyral i pazakontë që mund të bëjë të njëjtën gjë pa efekte anësore dhe të trajtojë plotësisht diabetin.

Papaja është një frut tropikal i fuqishëm që përmban ushqyes të rëndësishëm, esencialë dhe enzima jetësore për shëndetin tonë. Ajo është e pasur me papain, një enzimë që mund të parandalojë sëmundje të shumta duke përfshirë diabetin.

Për ta mposhtur sëmundjen, do të keni nevojë për papaja të gjelbër të fermentuar në vend të papajës së papërpunuar dhe ne do t’ju tregojmë se si ta përgatisni atë:

*Merrni një papaja dhe i hiqni farat, pastaj e prisni frutin në kube të vogla. Përgatisni një shëllirë me kripë dhe ujë dhe e vendosni në një kavanoz qelqi.

*Tani shtoni papajën dhe e mbuloni enën me një leckë. Lëreni në një ambient të ftohtë për një javë dhe më pas e vendosni në kavanoza të sterilizuar.

*Merrni një gotë të ilaçit çdo ditë për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak dhe për të trajtuar sëmundjen.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close