Shperndaje në Facebook.

“Nëna ime po përballet me një sëmundje të vështirë”, pas deklaratës së Ramës reagon ashpër…

Nje dite me pare, kryeministri Edi Rama vendosi te ndaje med te gjithe lajmin se nena e tij, Aneta Rama, po përballet me një sëmundje shumë të vështirë.

“Urdhri i Stomatologut nderon nënën time, Anetën, e cila e kishte të pamundur të ishte e pranishme, sepse prej disa kohësh është në një përpjekje jo të lehtë, me një sëmundje shumë të vështirë. Më takon mua që në emër të saj, të falënderoj nga zemra këdo që pati mirësinë të kujtohet për figurën dhe kontributin e saj në këtë fushë, si një ndër gratë e para që shkulën dhëmbët e burrave në Shqipëri”, u shpreh kreu i qeverisë dje nga Vlora.

Por këtë deklaratë e ka komentuar deputeti demokrat Edi Paloka, i cili mesa duket e sheh si një përpjekje të kryeministrit për të përfituar duke ngjallur mëshirë me rolin e viktimës.

Ja çfarë shkruan Paloka në postimin e tij në FB:

“I turpshem ne cdo akt qe ndermerr…Kur nuk ben dot “te fortin” dhe arrogantin, luan rolin e viktimes qe te ngjalle meshiren e te tjereve.

Per hir te karriges eshte gati te perdore dhe familjen madje dhe duke sajuar situata te paqena sic beri ne emisionin e Eni Vasilit apo dje ne Vlore”.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close