Shperndaje në Facebook.

Nga Italia në Gjermani, e pëson keq shqiptari. Ajo që i gjejnë në pasaportë e fundos

E peson keq nje shqiptar qe kishte gjetur menyren jo ligjore per te shkuar ne Gjermani. Policia gjermane e Rosenheimer ka shmangur hyrjen e një shqiptari, i cili ishte pasagjer në autobusin që vinte nga Italia. Ai madje për shkak të parregullsive në pasaportën e tij u gjobit me 800 euro, shkruan

“42 vjeçari kishte pasaportë të rregullt të Shqipërisë, megjithatë brenda saj kishte dy vula (viza) tërësisht të falsifikuara greke. Kjo që ai të qëndronte më shumë se 90 ditë në hapësirat e zonës Shengen,” përcjell albinfo.ch.

Përveç asaj shqiptarit ju evitua hyrja në Gjermani dhe u kthye mbrapsht.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close