Shperndaje në Facebook.

Njihuni me gruan që humbi 65 kilogram, duke shmangur katër ushqime që shqiptarët i hanë çdo ditë

Mjaftoi vetëm një fotografi që t’ia ndryshojë jetën 37-vjeçares Casey Gemmell.
Kurë e pa së pari fotografinë, e realizuar në festën e ditlindjes së djalit, nuk mund t’i besonte syve se si dukej.

“Mendova me vete, kjo nuk jam unë.” tha Gemmell, e cila jeton në Perth të Asutralisë.

Gjersa fotografitë vazhdonin të vinin në diskutim, Gemmell kuptoi se nuk ishte kamera ajo që duhej ndryshuar; ajo po peshonte 135 kilogram.

Pothuajse pesë vjet më von Gemmell humbi 155 kilogram. Fotografitë e saj transformuese janë absolutisht frymëzuese.

Sekreti i saj? Përve ushtrimit të përditshëm dhe mbështetjes së pandërprerë të burrit të saj, Gemmell zbuloi se çelësi i suksesit të humbjes së peshës ishte një ndryshim i thjeshtë në dietë.

Ajo tha se ndërpreu së konsumuari djath, makarona, bukë dhe pije të gazuara.

Transformimi i trupit të saj po bën bujë në të gjithë botën. Madje, Casey ka filluar të japë rekomandime rreth humbjes së peshës.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close