Shperndaje në Facebook.

Pa dietë! Me këtë erëz humbisni 10 kg në 10 ditë

Sot kemi një recetë për ju, për një pije që do t’ju ndihmojë të reduktoni peshën e tepërt dhe të mos ndjeheni më obezë. Gratë që e kanë provuar janë shprehur për “homehealthyrecipes” se rezultati ka qenë shumë i mirë.

Përbërësit:

4-5 gjethe të freskëta borzilok

5-6 gjethe nenexhik të freskëta

Xhenxhefil i grirë

Gjethe të çajit jeshil

Si ta përgatisni:

Në një tenxhere ose enë inoksi zieni 2 gota ujë. Shtoni xhenxhefilin e grirë dhe mbylleni sobën pas 1-2 minuta. Pasi të vendosni nenexhikun dhe borzilokun, shtoni edhe çajin jeshil. Nëse dëshironi, shtoni 1 lugë gjelle lëng limoni. Kjo është fakultative. Lëreni të ftohet pak para se ta pini.

Si ta konsumoni

Konsumi i çajit duhet të bëhet në një orë të caktuar. Ju mund të pini 2-3 gota nga kjo pije në ditë. Çdo mëngjes konsumojeni në vend të kafesë. Në mesditë dhe në mbrëmje para se të hani vaktin. Këta përbërës do t’ju ndihmojnë të largoni shpejt nga trupi substancat e dëmshme dhe do të humbisni peshë shëndetshëm.

Këshilla për të humbur peshë edhe më shpejt:

1. Hani një mëngjes me proteina

2. Shmangni pijet dhe lëngjet e frutave me sheqer

3. Pini ujë një orë e gjysmë para ngrënies

4. Hani kryesisht ushqime të papërpunuara

5. Hani ushqimin tuaj ngadalë

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close