Shperndaje në Facebook.

Pastroni Zorrët Tuaja dhe humbni 1kg në një ditë me këtë Laksativ Natyral! Ja si ta përgatisni vetë!

Ka shumë ilaçe që ndihmojnë në largimin e toksinave nga trupi ynë. Megjithatë, disa ilaçe natyrore janë shumë më efektive dhe nuk kanë efekte anësore. Kumbullat e thara janë jashtëzakonisht të larta në fibra dhe janë të njohura si laksativ të shkëlqyer natyrorë.

Përbërësit e nevojshëm për të bërë laksativ natyrorë janë:

• 5 gota me ujë të zier

• 1 filxhan (150g) hurma arabie

• 1 filxhan (150g) kumbulla të thara

Përgatitja e këtij ilaçi plotësisht natyral dhe shumë efektiv është shumë i thjeshtë dhe i shpejtë. Në një enë me ujë të zier, fusni hurmat e arabisë edhe kumbullat e thata, të cilat I keni prerë më parë në copa të vogla.

Lere të zihet për rreth 15 minuta deri sa të minimizohet dhe përzierja juaj shëruese është e gatshme për konsum.

Ju duhet të hani këtë përzierje në mëngjes.

Kombinoje me gjithçka (kos, drithëra, një copë bukë, gojëmjaltë etj).

Sugjerime shtesë:

• Pini shumë ujë, gjithashtu, uji me limon vepron shumë mirë kundër kapsllëkut.

• Mund të bëni pozicione specifike të yogas, ose të pini çaj nga gjethet e senës. Vetëm mos harroni se ju duhet të rrisni fibrat në ushqimin tuaj të përditshëm

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close