Shperndaje në Facebook.

Përgatisni këtë recetë çdo mëngjes dhe mos u shqetësoni më për kilet e tepërta!

Nëse jeni duke u përpjekur që të humbisni peshë në zonën e barkut, ky është mëngjesi më i mirë që mund të hani. Është shumë ushqyese dhe e shëndetshme, sepse përmban të gjitha mineralet dhe vitaminat që ju duhen për të përmirësuar cilësinë e flokëve dhe ngjyrën e lëkurës.

Gjithashtu do të rregullojë metabolizmin dhe do të forcojë sistemin tuaj. Ky mëngjes i mrekullueshëm do t’ju ndihmojë të eliminoni toksinat nga trupi dhe të pastroni zorrët tuaja.

Përbërësit:

5-7 kumbulla;

1 filxhan me yogurt pa yndyrnë;

1 lugë gjelle me fara liri;

2 filxhanë me tërshërë;

1 lugë gjelle me pluhur kakao;

Përgatitja:

Bëjeni mëngjesin tuaj gati që në mbrëmje, me qëllim që ta shijoni në mëngjes.

Fillimisht zieni kumbullat në 100 ml ujë për 10-15 minuta.

Ndërkohë vendosni kakaon, farat e lirit dhe tërshërën në një enë tjetër. Hidhni kosin dhe përziejini mirë.

Hidhni kumbullat në blender dhe më pas shtojani ato përzierjes.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close