Shperndaje në Facebook.

Rrëmbyen 13-vjeçaren, flet njëri nga djemtë: Kam folur në Facebook, e merrja gjithmonë për…

3 të rinj janë vënë në pranga pasi kanë rrëmbyer një vajzë 13-vjeçare dhe kanë tentuar ta përdhunojnë ditën e sotme.
Mirëpo, një prej të rinjve, i arrestuar për tentativën e rrëmbimit ka deklaruar në Polici se si e njihte 13-vjeçaren.

Jorges Dosti ka deklaruar se e ëma e tij e merrte shpesh vajzën për ta ndihmuar në punët e bujqësisë, për të mbjellë apo vaditur lulet tek shtëpia që ndërtohej dhe se veç kësaj, ata flisnin shpesh në Facebook.

Vajza u rrëmbye me forcë nga Dosti dhe dy shokët e tij dhe u dërgua me forcë, e lidhur, në një shtëpi të pabanuar ku kanë tentuar ta përdhunojnë, por pa mundur t’ia arrijnë qëllimit.

Nëna e vajzës tha:

Ata që më bënë me njollë çupën të varen. Vajza do ikte të shikonte televizor tek xhaxhai si gjithmonë. Vajzën e kanë kapur, e kanë marrë zvarrë. I pashë që dolën nga dritarja autorët. Matanë rrugës është kjo shtëpia e pa përfunduar ende dhe shkuam të dy. Vajzën e gjeta të lidhur me litar”.
Të arrestuar për ngjarjen janë:

1.Redion Tereziu, 22 vjeç

2.Jorges Dosti, 24 vjeç

3.Marjus Çalameni, 24 vjeç, të tre banues në fshatin Vlosh, Roskovec.

Mbi ta rëndojnë dy akuza: “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Marrëdhënie seksuale me të mitur” mbetur në tentativë.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close