Shperndaje në Facebook.

Të humbësh peshë me patëllxhan

Për të rënë në peshë ekzistojnë mjaft strategji dhe këshilla që i gjejmë në internet, në konsultime me specialistë apo duke iu referuar teorive të kaluara nga brezi në brez. Sigurisht që do të gjeni disa të dhëna për sa i përket patëllxhanit.

Kjo perime ka përdorim të zakonshëm në gastronomi, e sallata, por jo të gjithë i njohin vetitë e tij të shkëlqyera për të rënë në peshë. Kjo pasi ka pak yndyrna dhe një sasi të madhe uji.

Receta e ujit të patëllxhanit, dy gota uthull molle, një lugë të vogël sodë, një patëllxhan, lëng limoni dhe një litër ujë.

E lani dhe dezinfektoni patëllxhanin me sodën dhe uthullën e mollës, e më pas priteni në kuba e hidhini në një enë, shtoni ujin dhe lëngun e limonit dhe përziejeni me lugë.

Patëllxhani në dietë është mjaft i mirë, në mëngjes mund ta përdorni ujin e patëllxhanit me tërshërë, në drekë sërish një gotë ujë patëllxhani para se të hani dhe të njëjtën gjë dhe në darkë.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close