Shperndaje në Facebook.

Zbulohet sekreti, si të largoni njollat kafe nga trupi njëherë e mirë!

Shkaktimi i njollave kafe nga rrezet e diellit prek te gjithe njerezit. Njollat mund të shfaqen në fytyrë, shpatulla, duar, këmbë dhe numri i tyre rritet me kalimin e kohës.

Ju do të donit ti zhduknit si me magji dhe normalisht keni provuar kremra të ndryshëm që industria e kozmetikës prodhon. Ende asnjë përmirësim?

Mos u shqetësoni, dermatologët e kanë pranuar tashmë që ekziston një ilaç popullor i dobishëm dhe i sigurt që do t’ju ndihmojë ta zgjidhni këtë problem. Për më tepër është natyral.

Kjo recetë u zbulua nga një dermatolog popullor, i cili shprehet se ka ndihmuar qindra pacientë të tij.

Për ta përgatitur atë, ju duhen vetëm dy përbërës: uthull molle dhe lëng qepësh.

Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni qepët në blender për të nxjerrë lëngun e tyre dhe më pas të shtoni uthull molle. Masën që përftuat aplikojeni në zonat me pika kafe.

Lëngu i qepëve trajton çështje të ndryshme të lëkurës dhe parandalon dëmtimin e saj, për shkak të përmbajtjes së lartë antioksidante.

Gjithashtu, uthulla e mollës është e pasur me acidet hidrokside që largojnë qelizat e vdekura të lëkurës.

Shperndaje në Facebook.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close